Na zdjęciach poniżej możemy zobaczyć aktywności klasy siódmej, która w ramach lekcji chemii sieciowała klej - robili kolorowe i pachnące slimy oraz badali gęstość roztworów. Natomiast klasa I D, w ramach lekcji chemii, robiła odlewy gipsowe (Wiązanie gipsu polega na jego połączeniu się z wodą i przejściu w gips dwuwodny, co powoduje jego stwardnienie. Jakość wyrobu zależy od dokładności wymieszania z wodą i ilości dodanej wody. Po zakończonym procesie twardnienia gips uzyskuje pełną wytrzymałość. Jest materiałem, który chłonie wilgoć i rozpuszcza się w wodzie).
Białe fartuchy i okulary założyli uczniowie klas drugich i trzecich liceum, aby bezpiecznie wykonać doświadczenia z chemii organicznej. Uczniowie w ramach rozszerzenia spotkali się w sobotę, aby wykonać doświadczenia: odróżniania alkoholi alifatycznych od aromatycznych, odróżniania aldehydów od ketonów (próba Trommera). Ponadto badali właściwości alkoholi monohydroksylowych (etanol) i polihydroksylowych (gliceryna), aldehydów i ketonów oraz otrzymywali pachnące związki (estry).
Najwięcej radości było podczas przedświątecznych warsztatów mydlarskich, które odbywają się w każdej klasie, w ostatnim tygodniu przed świętami - mydło ręcznie wyprodukowane z bazy glicerynowej, to doskonały pomysł na prezent albo na przedświąteczny kiermasz klasowy :).
Opr. i fot.: mgr I. Rypińska