1. Can you tell us your adventure with Poland? Why you chose to came here and how do you like our city?
I chose Poland because it’s not a common country that people travel to. It was under the scholarship for unusual destinations, so I was curious: why it would be an unusual destination. And I guess that was the reason for me to to choose Poland and I’m actually the only American who did.
My trip to Poland has been a really great experience I love it here. I have a lot more freedom than at home because I live in a small town and I have to rely on my parents to take me places and here? I can just take a tram or bus and go wherever I want.
Mooky, actually Kitsanarat Srikongchat, came to our school in february and since then everyday existence in our class has become much more interesting. Our new friend comes from Bangkok, Thailand and she traveled to Poland as a member of AFS organisation. Despite the distance between our countries, Mooky speaks polish quite well, and we know the basic phrases (and courses :-) ) in Thai.
Why did you decide to go to Poland? Wouldn’t you rather go to USA?
I think my English is good enough for conversation but third language is very important too. Now I can tell somebody that I know three languages. Polish language is not very common.
Czytaj więcej: MOOKI, Adam MikołajczakKsiążka Zwiadowcy. Ruiny Gorlanu jest pierwszą serią serii znakomitego autora J.Flanagana. Należy do literatury fantasy, która w ostatnich latach zyskała niezwykłą popularność. Historia jest przeznaczona dla młodzieży i idealnie pokazuje, czym jest przyjaźń i poświęcenie. W Dniu Wyboru piątka przyjaciół musi zdecydować o swojej przyszłości. Will – główny bohater ma piękne marzenie – chce zostać rycerzem jak jego tata. Ale nie wszystko układa się zgodnie z planem. Zostaje wybrany przez Halta, który jest zwiadowcą. Teraz jego życie zupełnie się zmieni… Życie to umiejętność dokonywania właściwych wyborów….
Wydawcy uważają, że to opowieść na miarę „Władcy pierścieni”. W listopadzie ub. r. ukazał się 14 tom z tej serii.
Martyna, kl. IIIb gimnazjum
Podczas rady pedagogicznej dyrektor Stokrotka oznajmia nauczycielom, iż na jednej z klas przeprowadzony zostanie eksperymentalny projekt „RIP”. Wybór pada na klasę 2a. Listy romantyczne, stare pieczęcie, ptasznik zwyczajny oraz nowy projekt Eftepa sprawia, że uczniowie klasy 2a nie trafiają na umówione miejsca. A to tylko jedna z nielicznych zagadek, które muszą rozwiązać przyjaciele, bo… kto kradnie w nocy kredę ze szkoły? Dlaczego trafili do muzeum gazownictwa? Dlaczego nie mogą się obudzić i trafiają do cudzych snów?
Książka Rafała Kosika jest pełna niesamowitych przygód. Szybkie tempo akcji, poczucie humoru bohaterów i ich zdolności do wpadania w tarapaty zaciekawią każdego czytelnika.
Sancja, kl. VII
Jestem w trakcie czytania serii książek Zwiadowcy – skończyłem właśnie czytać dziesiąty tom zatytułowany Cesarz Nihon-Ja. Ich autorem jest australijski pisarz John Flanagan. Główny bohater całej serii to Will Treacy.
Pierwszy tom serii Zwiadowcy opisuje życie Willa. Na początku autor przedstawia sierociniec, w którym główny bohater się wychowuje. Przed chłopakiem bardzo ważna decyzja w życiu, ponieważ musi wybrać swoją dalszą ścieżkę, to, kim chce zostać w przyszłości. Wybór wcale nie jest prosty, a to, kim zostanie, jest dla niego ogromną niespodzianką. Gdy Will dokona wyboru, stanie przed nim dużo wyzwań i ciężkiej pracy. Autor książki opisuje barwne, niebezpieczne, ale zarazem fascynujące przygody głównego bohatera. Chłopak będzie musiał stawić czoła wielu wyzwaniom, w których pomagał mu będzie i wspierał jego druh i mentor Halt, którego na pewno – mimo specyficznych cech – wszyscy polubicie.
Wszystkie dotychczas przeczytane przeze mnie tomy są bardzo ciekawe. Uważam, że zainteresują każdego czytelnika i porwą go w świat fantazji. Według mnie jest to jedna z najlepszych serii, które czytałem, a tom dziesiąty jest jej najciekawszą księgą. Nie będę więcej zdradzał, będziecie musieli sami się przekonać.
Stanisław, kl. VII
Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi to pierwsza część długiej serii książek, która opowiada o przygodach trzech przyjaciół: Felixa, Neta i Niki. Ich fascynujące i wciągające przeżycia sprawiają, że ta książka – według mnie – jest najlepszą książką na świecie.
Książka ta została napisana przez Rafała Kosika, jest to też lektura szkolna. Bardzo szybko się ją czyta ze względu na sposób, w który autor ją zapisał: nie używał jakichś niezrozumiałych słów, jak na przykład Mickiewicz lub Słowacki.
Cała ta opowieść bardzo pobudza wyobraźnię, ponieważ dużo jest w niej zagadek, które nie sposób rozwikłać. W tym dziele Rafał Kosik zmieszał w wyjątkowy sposób realia świata codziennego z elementami science fiction, tak że lektura czasami jest przerażająca, a czasami bardzo, ale to bardzo zabawna i żartobliwa (kiedy ją czytałem, to dosłownie płakałem ze śmiechu).
Z doświadczenia czytelnika, który przeczytał już setki różnych książek, mogę stwierdzić, że Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi jest zdecydowanie najlepszą z nich.
Karol, kl. VII
Po tę konkretną książkę sięgnąłem ze względu na to, że kiedyś byłem fanem innych powieści wchodzących w skład serii, a zatem z czystej ciekawości zacząłem czytać i tę część o tych wspaniałych detektywach.
Książkę dobrze się czyta ze względu na duże litery i wiele ilustracji. Tym razem dzielni detektywi zmierzą się z zaginięciem kota i szantażem.
Uważam, że książkę – mimo tego, że skierowana jest do młodszych dzieci – warto przeczytać. W tej części główni bohaterowie ratują przyszłoroczną kolekcję mody oraz kota należącego do światowej sławy projektanta mody, który był zapłakany po przyjeździe do Valleby. Szantażystą okazał się ktoś bliski projektantowi.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o losach Lassego i Mai oraz poznać koniec tej książki, zachęcam do przeczytania.
Borys, kl. VII
Książka Rafała Kosika opowiada o przygodach trzech gimnazjalistów. Podczas ostatnich tygodni szkoły zjeżdżają goście z zagranicy. Wszystko skończyłoby się dobrze, gdyby nie złośliwość Eftepa. Felix i Nika wyjeżdżają na wycieczkę szkolną, a Net zostaje w domu, by zakończyć sprawy z Eftepem. Gdy klasa dociera na miejsce, okazuje się, że wycieczka do nowoczesnego pensjonatu Cyborek zmienia w horror, a spraw do wyjaśnienia jest coraz więcej… Dlaczego całej klasie zabrano telefony pod byle jakim pretekstem, a innych sprzętów elektronicznych nie? Kim jest uprowadzona gimnazjalistka? Dlaczego Zosi nie ma na wycieczce? Czym są dziwne stwory, które w nocy nawiedzają obóz? Opowieść o przygodach trójki przyjaciół zainteresuje każda osobę. Szybka akcja, dobry humor i złożone charaktery bohaterów z pewnością rozśmieszą i zafascynują każdego czytelnika.
Sancja, kl. VII
Strona 1 z 3