„Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy, gdy zapominając
o sobie zacznie  żyć dla bliźnich.” 
- Mikołaj Gogol
-

Dnia 21.03.2017 grupa jedenastu wolontariuszy Motylego Wolontariatu wraz z opiekunem szkolnego koła Motylego Wolontariatu panią Kamilą Torzewską- Nowak uczestniczyła w corocznym Dniu Motyla. Dzień Motyla obchodzony zawsze w pierwszy dzień wiosny, jest zwany też Dniem Wrażliwości.  Jest on obchodzony  jako kontrinicjatywa do popularnego Dnia Wagarowicza. W tym dniu Motyli Wolontariusze chcą pokazać mieszkańcom Poznania, że należy „zrzucić kokon”

czyli okazać wrażliwość i empatię osobom chorym na raka, przebywającym w Hospicjum Palium. Tegoroczny Dzień Motyla miał na celu uwrażliwić ludzi na potrzebę rozbudowania Hospicjum Palium na osiedlu Rusa 55, bo ciągle wiele osób oczekuje na przyjęcie do hospicjum. Ponieważ w  tym roku obchody Dnia Motyla zbiegły się ze Światowym Dniem Zespołu Downa, to w nasze obchody  włączyło się „Stowarzyszenie na Tak”, które pomaga osobom chorym na zespół Downa.

Dzień Motyla rozpoczęliśmy o godzinie 10 w Urzędzie Wojewódzkim, gdzie po uroczystym przywitaniu przez panią koordynator wolontariuszy Barbarę Grochal i panów wicekuratorów, wolontariusze z różnych szkół wspólnie brali udział w maratonie malowania motyli. Następnie udaliśmy się w radosnym, wiosennym korowodzie na Plac Wolności, gdzie rozdawaliśmy przechodniom przygotowane przez nas wcześniej motyle i ulotki z prośbą o przenaczenie 1% z podatku na rzecz rozbudowy Hospicjum Palium. O godzinie 12 wspólnie odtańczyliśmy taniec „belgijkę”, zjedliśmy ciasteczka w kształcie motyli i wróciliśmy do szkoły na dalsze zajęcia dydaktyczne.

Niech podsumowaniem tego wspaniałego dnia będą słowa pana marszałka Marka Woźniaka, którego urząd również aktywnie włączył się w  uroczyste obchody Dnia Motyla: „Pomaganie jest łatwe - każdy może stać się darczyńcą dobra. To spotkanie zaowocowało powstaniem setek barwnych prac, które choć na chwilę mogą przynieść pocieszenie chorującym. Święto 'Motylego wolontariatu' to okazja do zaangażowania młodych ludzi w szerzenie idei opieki paliatywnej i hospicyjnej, ale także uwrażliwienia na potrzeby innych ludzi. Kibicuję i wspieram tę akcję. Być przyjacielem Hospicjum to zaszczyt”- podkreśla Marszałek Marek Woźniak.

Opr. Kamila Torzewska-Nowak
Koordynator i opiekun szkolnego koła Motylego Wolontariatu

źródło fot.: http://hospicjum-palium.pl

 

Synergia logo 3

Kalendarium

1 2021
 

PROMOCJA 2
 

banerzdalnaUE pion


 

SZKOLNY QUIZ

Copyright © Filip Niedziela

Nasi partnerzy

 

 

© Strony internetowe w Joomla - Poznań :: SOLmedia.pl 2013