STRONA GŁÓWNA


ARCHIWUM WYDARZEŃ - ROK SZKOLNY 2006/2007


16 czerwca 2007
BAL ABSOLWENTÓW GIMNAZJUM 2007


24 maja 2007
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO PALMIARNI


19 maja 2007
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - EDYCJA XI


18-19 maja 2007
ŚREMSONG 2007


30 kwietnia 2007
216 ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA


27 kwietnia 2007
ZAKOŃCZNIE ROKU SZKOLNEGO MATURZYSTÓW


27 kwietnia 2007
INAUGURACJA TYGODNIA EUROPEJSKIEGO


13 kwietnia 2007
OBCHODY 67. ROCZNICY MORDU KATYŃSKIEGO


2 kwietnia 2007
DRUGA ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II


30 marca 2007
WYCIECZKA EDUKACYJNA DO WARSZAWY


23 marca 2007
DZIEŃ PATRONA


6-8 marca 2007
REKOLEKCJE MATURZYSTÓW W ZABORÓWCU


21-23 lutego 2007
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


17-19 lutego 2007
Nasz udział w XI TARGACH EDUKACYJNYCH


6 lutego 2007
Podziękowanie Siostrze Dyrektor Eleonorze Henschke CR


13 stycznia 2007
STUDNIÓWKA 2007


5 stycznia 2007
UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
Opłatkowe spotkania w klasach


3 stycznia 2007
SPOTKANIE OPŁATKOWE


22 grudnia 2006
ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA


4 grudnia 2006
ADWENTOWA REFLEKSJA LITURGICZNA
prowadzona przez uczniów IIIA Liceum


10 listopada 2006
88. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI


30 października 2006
NAGRODA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA MARTY


27-29 października 2006
WYCIECZKA EDUKACYJNA KLASY III GIMNAZJUM
Gdańsk - Malbork - Toruń


21 października 2006
WSPÓLNOTA ODRODZENIE
Śladami Jana Pawła II w Poznaniu


13 października 2006
UROCZYSTA IMMATRYKULACJA


6 października 2006
Klasa III Liceum na Szlaku Adama Mickiewicza


29 września 2006
Uczniowie Gimnazjum na Szlaku Piastowskim


27 września 2006
67. ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO


13-21 września 2006
Pobyt naszej młodzieży w Marienschule w Fuldzie


1-3 września 2006
Spotkanie integracyjne klas I w Zaborówcu



więcej... ARCHIWUM 2005/2006

więcej... ARCHIWUM 2004/2005





27 kwietnia 2007
Zakończenie roku szkolnego MATURZYSTÓW

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć lub przejść do galerii!

Społeczność szkoły pożegnała maturzystów uroczystą Mszą świętą odprawioną w ich intencji przez ks. Waldemara Partykę, katechetę szkolnego. Następnie chóru szkolny dedykował absolwentom koncert - w repertuarze utwory z musikalu "Skrzypek na dachu". Po części artystycznej wszyscy ustawili się do pamiątkowego zdjęcia. zobacz galerię... oraz Wspomnienia maturzystek!




13 kwietnia 2007
Nasz udział obchodach 67. Rocznicy Mordu Katyńskiego


Odpowiadając na apel Wielkopolskiego Kuratora Oświaty uczestniczyliśmy w uroczystościach upamiętniających dzień 13 kwietnia 1941 r. Wtedy hitlerowskie Niemcy ogłosiły odkrycie mogił polskich żołnierzy i oficerów w Katyniu. Mord ten został dokonany przez oprawców innego zbrodniczego systemu istniejącego w Związku Radzieckim - komunizmu(...) Nasze Szkoły były reprezentowane przez poczty sztandarowe. Również członkowie Wspólnoty Odrodzenie wraz z opiekunami - siostrą Agnieszką Wilmańską i panią prof. Małgorzatą Krych - wzięli udział We Mszy św. w Kościele O.O. Dominikanów i w zgromadzeniu rocznicowym przy Pomniku Ofiar Katynia i Sybiru.

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!

Jak wielkie było to przeżycie napisał Dominik Gajda, uczeń kalsy IIA gimnazjum:

Obchody rozpoczęły się w kościele o.o. Dominikanów w Poznaniu. Zebrały się tam poczty sztandarowe większości szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z całego miasta. Została odprawiona uroczysta Msza święta, w której brali udział również weterani drugiej wojny światowej, rodziny pomordowanych na Wschodzie oraz pozostali wierni.

Po nabożeństwie, wszystkie poczty sztandarowe udały się Aleją Niepodległości, w kroku defiladowym, jeden za drugim, za orkiestrą wojskową. Było to niezwykłe przeżycie, móc uczestniczyć w takim przemarszu, gdyż niecodziennie można iść środkiem ulicy w rytm marsza wojskowego w tak wzniosłym celu, jakim było oddanie czci zamordowanym Polakom w lesie katyńskim.

Po dotarciu pod pomnik ofiar Katynia, nieopodal Zamku Cesarskiego, rozbrzmiał dumnie "Mazurek Dąbrowskiego", "Rota" oraz inne pieśni patriotyczne. Oddawały hołd ważne osobistości polityczne (np. wicewojewoda wielkopolski), duchowieństwo (kapelan policji), a także przedstawiciel kręgów dyplomatycznych, Konsul Federacji Rosyjskiej, Władimir Kuzniecow. Oprócz tego nie mogło zabraknąć podczas składania wieńców pod pomnikiem wiceprezydenta Miasta Poznania, pana Macieja Frankiewicza oraz rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, profesora Stanisława Lorenca. W tej ważnej patriotycznej uroczystości brały udział niemalże wszystkie służby mundurowe Rzeczypospolitej; począwszy od Wojska Polskiego, poprzez Policję, Straż Miejską, Straż Graniczną, a na Związku Harcerstwa Polskiego skończywszy. Nie obyło się bez wzruszeń ze strony rodzin pomordowanych, którzy również w owych obchodach rocznicowych uczestniczyli. Wygłoszono wiele ważnych zdań, które dotyczyły historii mordu katyńskiego.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że dzięki właśnie takim uroczystościom, polska młodzież, tj. przyszłość Polski, dostrzega ciężkie losy swych przodków, którzy bohaterskością i umiłowaniem Ojczyzny i wartości w niej będących, są dla niej wzorami i największymi autorytetami moralnymi. Poprzez takie spotkania, najmłodsze pokolenie Polaków uczy się miłości do Ojczyzny i zaczyna rozumieć przeszłość. Faktem jest, iż "naród, który nie zna swojej przeszłości, jest skazany na wyginięcie"...




2 kwietnia 2007
DRUGA ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć lub przejść do galerii!

Dziś, podczas długiej przerwy uczciliśmy pamięć naszego ukochanego Papieża Jana Pawła II. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali modlitewną refleksję, przypominając do czego wzywał On nas w swoim nauczaniu. Dziękując za zakończenie procesu beatyfikacyjnego modliliśmy się o beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.




23 marca 2007
DZIEŃ PATRONA

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć lub przejść do galerii!

Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią koncelebrowaną przez ks. Mariana Ciesielskiego - proboszcza parafii Chrystusa Sługi oraz katechetę ks. Waldemara Partykę C.Or. Modliliśmy się za wstawiennictwem Matki Jadwigi Borzęckiej o Boże błogosławieństwo dla wszystkich uczestników uroczystości.

Po Mszy świętej miało miejsce wspomnienie kilku wydarzeń z życia naszej Patronki przeplatane poezją. Inscenizację pt. Fiat Matki Jadwigi Borzęckiej przygotowała Wspólnota Odrodzenie pod kierunkiem siostry Agnieszki Pauliny i pani profesor Małgorzaty Krych.

Z kolei byliśmy świadkami Finału Konkursu o tytuł Mistrza Nauki. Laureatami zostali: w Gimnazjum - Juliusz Dworacki, uczeń klasy II A; w Liceum Ogólnokształcącym - Hubert Terczewski, uczeń klasy III A.

Na scenie wystąpili także aktorzy szkolnego teatru "Carpe diem" ze sztuką pt. Romeo i Julia wg dramatu Williama Shakespeare'a. Reżyseria - pan profesor Krzysztof Koc, Scenografię wykonali uczniowie podczas warsztatów plastycznych, pod kierunkiem pani profesor Małgorzaty Witt.

Na zakończenie siostra dyrektor Hanna Słodzinka wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły uczniom klas trzecich Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Jadwigi Borzęckiej, którzy w sposób szczególny angażowali się w życie społeczności szkolnej.




17-19 lutego 2007
Nasz udział w XI Targach Edukacyjnych


W tych dniach dyżurujący nauczyciele, uczniowie i siostry mieli wiele okazji aby spotkać się i rozmawiać z kandydatami do naszej szkoły i z ich rodzicami. Radością naszą było duże zainteresowanie ofertą edukacyjną Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Jadwigi Borzęckiej w Poznaniu. Dzieliliśmy się entuzjazmem zdobywania wiedzy i życiowych doświadczeń w tej niedużej szkolnej wspólnocie. Zapraszaliśmy wszystkich zaineresowanych na Drzwi Otwarte Gimnazjum i Liceum.

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!




3 stycznia 2007
SPOTKANIE OPŁATKOWE

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!

Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią celebrowaną przez katechetę ks. Waldemara Partykę C.Or. Modliliśmy się w intencji dziękczynnej za łaski otrzymane w 2006 roku, z prośbą o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku dla Siostry Dyrektor Eleonory Henschke oraz wszystkich pracowników i uczniów

W holu szkoły, przyjęliśmy życzenia świąteczne, które w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożył przewodniczący Samorządu Gimnazjum, Szymon z klasy III. Następnie wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu duetu: Weroniki z klasy III b LO (flet) i Marty z klasy II LO (gitara). Wystąpił także Michał, uczeń klasy I LO, który zagrał na pianinie kolędę oraz utwór J.S.Bacha.

Z kolei zawitał do nas Gwiazdor ze swoim pomocnikiem (Mateusz z klasy II LO i Leszek z klasy I LO). Każdy otrzymał ładnie przybraną świecę oraz czekoladowego Gwiazdora. Następnie Siostra Dyrektor podziękowała członkom Samorządu Szkolnego za przygotowanie spotkania i życzyła młodzieży, by cieszyła się, że może się uczyć, a pracownikom szkoły, by cieszyli się z tego, że mogą wprowadzać młodzież w dorosłe życie.

Na koniec tej części programu p. Szczepan Tomczak, nauczyciel muzyki, usiadł przy pianinie i śpiewaliśmy wspólnie kolędy, a potem dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia. Następnie spotkaliśmy się wszyscy na wspólnym posiłku.




10 listopada 2006
88. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!

Z okazji 88. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski modliliśmy się w intencji naszej Ojczyzny podczas Eucharystii. Funkcje liturgiczne objęła klasa II liceum. W homilii ksiądz powiedział, że modlitwa za Ojczyznę jest jednocześnie wyrażeniem wdzięczności Panu Bogu za to, kim i gdzie jesteśmy, co przeżywamy.

Część artystyczną zatytułowaną "I łzą serdeczną zabłyśnie wam oko, gdy wam powiadać będą dzieje nasze..." przygotowali: nauczycielka języka polskiego p. Agnieszka Kuźma, nauczyciel historii p. Krzysztof Teklik i nauczyciel muzyki p. Szczepan Tomczak.

Usłyszeliśmy najpierw poezję patriotyczną recytowaną przez uczniów gimnazjum, przeplataną przybliżeniem wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości. Następnie p. Krzysztof Teklik przedstawił szkic historyczny dotyczący powstania wielkopolskiego, po czym obejrzeliśmy występ chóru szkolnego.

Usłyszeliśmy pieśni patriotyczne: "Wojenko, wojenko...", "Bywaj, dziewczę młode", "Marsz pierwszej Brygady", "Barwy ojczyste", "Gaude Mater". Na koniec, po wprowadzeniu sztandarów gimnazjum i liceum przez poczty sztandarowe, wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy.




30 października 2006
NAGRODA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA MARTY

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!

W poniedziałek, 30 października 2006, uczennica klasy drugiej liceum Marta Gołkowska odebrała z rąk pani wicekurator Magdaleny Katarzyńskiej Dyplom Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

W swoim słowie skierowanym do stypendystów pani Wicekurator gratulowała uczniom osiągnięć w nauce i podkreśliła, że "bycie elitą, to obowiązek służenia innym". Uroczystość odbyła się w siedzibie kina Orange IMAX Poznań Plaza w Poznaniu.




13 października
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Uroczysta Immatrykulacja

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!

Tego dnia cała społeczność szkoły spotkała się w kaplicy klasztornej. Po poświęceniu znaczków szkolnych i różańcy wystąpiły przed ołtarz poczty sztandarowe Gimnazjum i Liceum oraz delegacje uczniów klas pierwszych. Następnie, za Siostrą Dyrektor Eleonorą Henschke, wszyscy pierwszoklasiści powtarzali rotę ślubowania, przyrzekając wierność ideałom szkoły.

W czasie Eucharystii prosiliśmy Boga, by błogosławił uczniom, którzy dołączyli do wspólnoty szkolnej. W czasie homilii ksiądz podkreślał, że jeżeli ślubujemy żyć miłością i prawdą, to rzeczywiście powinniśmy kierować się w życiu tymi wartościami.

W części artystycznej wystąpili bracia Robert i Przemek Degórscy, którzy zaprezentowali utwory na akordeony, następnie Marta Gołkowska i Weronika Brzycka zagrały w duecie na flet i gitarę.



1-3 września 2006
Spotkanie integracyjne klas pierwszych w Zaborówcu


Podczas tegorocznego spotkania integarcyjnego poznaliśmy naszych wychowawców, koleżanki i kolegów z którymi wspólnie będziemy dzielić radości i troski szkolnych dni. Zagadnienia z życia szkoły przybliżyła nam Siostra Dyrektor Eleonora Henschke i nasi wychowawcy - pani profesor Agnieszka Kuźma, pani profesor Karolina Szantyka i pan profesor Krzysztof Koc. Śpiew liturgiczny podczas codziennej Eucharystii przygotowywała z nami siostra Hanna Słodzinka. Siostra Hanna opowiedziała nam także o Patronce - Matce Jadwidze Borzęckiej. Pan profesor Szczepan Tomczak naczył nas hymnu szkoły i przeprowadził przesłuchania do chóru szkolnego. Korzystaliśmy dużo z pięknej pogody na co wskazują fotografie poniżej. Są one dla nas radosnym wspomnieniem tamtych przeżyć.

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!