STRONA GŁÓWNA


ARCHIWUM WYDARZEŃ - ROK SZKOLNY 2009/2010


24 czerwca 2010
PIKNIK SZKOLNY


23 czerwca 2010
DZIEŃ SPORTU


12 czerwca 2010
BAL GIMNAZJALNY 2010


28 maja 2010
DZIEŃ MATKI


25 maja 2010
WIZYTA W PRACOWNI HAFTU


30 kwietnia 2010
219. ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA - UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI


29 kwietnia 2010
WYCIECZKA DO MUZEUM MARTYROLOGII WIELKOPOLAN - FORT VII


28 kwietnia 2010
ZAKOŃCZENIE PROJEKTU MIĘDZYSZKOLNEGO - "DZIEŃ CHEMIKA"


21 kwietnia 2010
KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO


25 marca 2010
DZIEŃ PATRONA


22 marca 2010
FINAŁ PROJEKTU "TAJEMNICE WODY"


20 marca 2010
DRZWI OTWARTE SZKOŁY


11 marca 2010
INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI "AKADEMII MYŚLĄCEGO CZŁOWIEKA"


11 marca 2010
SPOTKANIE HARCERZY I MIŁOŚNIKÓW AFRYKI Z SIOSTRĄ BEATĄ - MISJONARKĄ Z TANZANII


24-26 lutego 2010
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE


25 lutego 2010
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII


24 lutego 2010
UDZIAŁ W WYKŁADACH OTWARTYCH W INSTYTUCIE HISTORII UAM


18 lutego 2010
LEKCJA MUZEALNA - ZMIANY STYLÓW OD ŚREDNIOWIECZA DO DZIŚ


16 lutego 2010
ZWIEDZANIE MUZEUM LITERACKIEGO HENRYKA SIENKIEWICZA


13 lutego 2010
BAL KARNAWAŁOWY 2010


6 lutego 2010
PRZESŁUCHANIA WOJEWÓDZKIE XXX KONKURSU CHÓRÓW A'CAPELLA W OSTROWIE WLKP


5 i 19 lutego 2010
UDZIAŁ W CYKLU WYKŁADÓW - PIĘKNO FIZYKI - NA WYDZIALE FIZYKI TECHNICZNEJ POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ


9 stycznia 2010
STUDNIÓWKA 2010


6 STYCZNIA 2010
UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI - OPŁATEK


5 STYCZNIA 2010
SPOTKANIE OPŁATKOWE W PAŁACU ARCYBISKUPIM


21 grudnia 2009
WIZYTA W SPECJALNYM OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM SIÓSTR MIŁOSIERDZIA
ŚW. WINCENTEGO Á PAULO


19 grudnia 2009
"WIGILIE POLSKIE" PANI BARBARY WACHOWICZ


14 - 16 grudnia 2009
JARMARK PRZEDŚWIĄTECZNY


27 listopada 2009
NAJLEPSZY UCZEŃ SZKOŁY ODEBRAŁ STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW


20 listopada 2009
DR INŻ. JACEK PULIKOWSKI GOŚCIEM W SZKOLE


12 listopada 2009
ZAJĘCIA MUZEALNE - "ARCHIWUM - SKARBIEC TAJEMNIC O PRZESZŁOŚCI"


9 listopada 2009
LEKCJA MUZEALNA - "SPRAWDŹ CZY MOŻESZ ZOSTAĆ KONSERWATOREM ZABYTKÓW"


23 października 2009
SPOTKANIE Z POR. JÓZEFEM LADROWSKIM - KOMBATANTEM II WOJNY ŚWIATOWEJ


14 października 2009
UROCZYSTOŚĆ IMMATRYKULACJI


12 października 2009
WYSTAWA W BIBLIOTECE UNIWERSYTECKIEJ - JAN PAWEŁ II PAPIEŻ WOLNOŚCI


10-11 października 2009
UDZIAŁ W 10 MARATONIE POZNAŃ I W BIEGACH TOWRZYSZĄCYCH


9 -17 września 2009
POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY



więcej... ARCHIWUM 2008/2009

więcej... ARCHIWUM 2007/2008



18 LUTEGO 2010
LEKCJA MUZEALNA - ZMIANY STYLÓW OD ŚREDNIOWIECZA DO DZIŚ

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!

18 lutego 2010 r. grupa 21 uczniów liceum z p. Justyną Góra i s. Maksymilianą Marii Cichal udała się do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Uczniowie uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych nt. Zmiany stylów od średniowiecza do dziś. Zajęcia miały na celu utrwalenie wiadomości z historii sztuki, przygotowanie do matury i nabycie umiejętności rozpoznawania stylów charakterystycznych dla poszczególnych epok dziejowych. Zajęcia poprowadziła pani przewodnik Beata Salamon.




16 lutego 2010
ZWIEDZANIE MUZEUM LITERACKIEGO HENRYKA SIENKIEWICZA

W dniu 16 lutego 2010 uczniowie klasy II liceum z nauczycielką panią Martą Winkel, w czasie wycieczki edukacyjnej do Muzeum Literackiego Henryka Sienkiewicza, zapoznali się z postacią polskiego noblisty nie tylko poprzez dzieła literackie, które pozostawił. Liczne eksponaty: przedmioty osobistego użytku pisarza, pamiątki z podróży, oryginały dokumentów, fragmenty rękopisów i korespondencja, wprowadziły zwiedzających w atmosferę epoki w której tworzył autor Trylogii. Pani kustosz muzeum w barwny sposób przedstawiła szczegóły z jego życia i liczne anegdoty. Celem wycieczki była realizacja programu Roku Dziedzictwa Narodowego.




6 STYCZNIA 2010
UROCZYSTOŚĆ TRZECH KRÓLI - OPŁATEK

kliknij na zdjęcie, aby przejść do galerii!

fot. s. Iwona Stasik

Szkolne spotkanie opłatkowe miało miejsce 6 stycznia 2010 r. w Uroczystość Trzech Króli. O godz. 10.45 w kaplicy klasztornej Ojciec Zygmunt Chmielarz OP odprawił Mszę Świętą w intencji naszej społeczności szkolnej, podczas której zostały poświęcone opłatki. Następnie wysłuchaliśmy życzeń noworocznych skierowanych do nas przez Siostrę Przełożoną Prowincji Elżbietę Pionk i Siostrę Dyrektor Hannę Słodzinka CR. Siostra zaprosiła nas do dzielenia się opłatkiem wyjaśniając w kilku zdaniach symbolikę tego gestu. Życzyła nam, byśmy umieli w naszej codzienności obdarowywać się nawzajem życzliwością, dobrocią a także swoimi zdolnościami i umiejętnościami, czyniąc to bezinteresownie, w duchu chrześcijańskiej miłości.

fot. J. Góra

Następnie obejrzeliśmy jasełka "Współcześni Trzej Królowie" przygotowane przez szkolny teatr Carpe Diem pod kierunkiem Pani mgr Moniki Koc i Siostry Rafaeli Anny Kazyaka CR. Na zakończenie wysłuchaliśmy kilku kolęd w wykonaniu chóru szkolnego pod dyrekcją Pana mgr Szczepana Tomczaka. Ostatnią częścią uroczystości było wspólne kolędowanie uczniów wraz z wychowawcami. Spotkania te zorganizowane zostały przez zespoły klasowe w salach lekcyjnych. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.




5 STYCZNIA 2010
SPOTKANIE OPŁATKOWE W PAŁACU ARCYBISKUPIM

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!

fot. Sz. Tomczak

W odpowiedzi na zaproszenie Sekretarza Księdza Arcybiskupa - ks. dra Sebastiana Kujawy, skierowane do Siostry Dyrektor, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu opłatkowym przedstawicieli poznańskich szkół katolickich z Księdzem Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim Metropolitą Poznańskim. Spotkanie odbyło się w pałacu arcybiskupim w dniu 5 stycznia 2010 r. Naszą szkołę reprezentowali - Siostra Dyrektor Hanna Słodzinka oraz wybrani członkowie chóru szkolnego z dyrygentem Panem mgr Szczepanem Tomczakiem. Delegacje składały Księdzu Arcybiskupowi życzenia i dary świąteczne. W imieniu naszej społeczności szkolnej życzenia złożył Dominik Gajda, uczeń drugiej klasy liceum. Szkoły zaprezentowały krótki program artystyczny - kolędy w różnym wykonaniu. Następnie przemówił Ksiądz Arcybiskup składając życzenia i wyrażając radość z istnienia szkół katolickich w naszym mieście. Każdy uczestnik spotkania miał zaszczyt przełamać się opłatkiem z Księdzem Metropolitą Poznańskim i zamienić kilka słów. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem. Więcej o spotkaniu w Przewodniku Katolickim nr 4 z 24.01.2010.




19 GRUDNIA 2009
WYJŚCIE DO TEATRU WIELKIEGO W POZNANIU
NA "WIGILIE POLSKIE" PANI BARBARY WACHOWICZ

W sobotę 19 grudnia 2009 r. o godz. 10:30 grupa trzydziestu uczniów gimnazjum i liceum wraz z Siostrą Dyrektor Hanną Słodzinką CR, organizatorem - Panem mgr Szczepanem Tomczakiem i opiekunami spośród rodziców uczniów i sióstr pracujących w naszej szkole, spotkała się w holu Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Spektakl rozpoczął się serdecznym powitaniem widzów. Witając nas Pani Barbara Wachowicz wyraziła swą radość, że po kilku latach jesteśmy znów obecni na Wigiliach Polskich i przytoczyła wypowiedź Papieża Jana Pawła II z dnia 7 lutego 1982 r.: "Siostry Zmartwychwstanki charyzmat wyniosły z Polski, z jej dziejów, z jej nadziei". To wyróżnienie było dla nas szczególnie ważne w Roku Dziedzictwa Narodowego.

W czasie przedstawienia "spotkaliśmy się z Autorem "Pana Tadeusza" w dzień Jego imienin - urodzin, przeżywając z Nim wigilie dziecięce sielskie - anielskie, promieniste z przyjaciółmi, którym dedykował "Ballady i romanse", wigilię więzienną, która stanie się inspiracją III części Dziadów - po wigilie wygnańcze - paryskie... Miejsce szczególne w spektaklu zajęła Wigilia Wielkopolska, w roku 1831, ostatnia wigilia w Ojczyźnie, ostatnia z bratem - bohaterem Powstania Listopadowego, któremu Ziemia Wielkopolska użyczy dozgonnego azylu. Autor "Kordiana" przywołał swoje wigilie z ukochaną Matką w Krzemieńcu i tę, którą przeżył w Betlejem, modląc się za tajemniczą "Kuzynkę". Powstańcy Wielkopolscy przenieśli nas w ów Wielki Dzień Zwycięstwa Bożego Narodzenia 1918 roku - wspomnieniami walki i wspaniałymi pieśniami Powstania. Usłyszeliśmy także dalszą część "Pana Tadeusza", którą napisał pewien Wielki Współczesny Adama Mickiewicza!! i najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Chóru Teatru Wielkiego i Chóru Dziecięcego Akord" (por. Barbara Wachowicz - recenzja Wigilii Polskich).

Zobacz też recenzję Tomka Kaczmarka z klasy 1 liceum




27 LISTOPADA 2009
NAJLEPSZY UCZEŃ SZKOŁY ODEBRAŁ STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

kliknij na zdjęcie, aby je powiększyć!

fot. S. Gajda

Na uroczystości, która odbyła się w auli Szkoły Muzycznej przy ul. Solnej, wśród ponad 300 uczniów wielkopolskich szkół ponadgimnazjalnych, uczeń II klasy liceum - Dominik Gajda odebrał z rąk Wicewojewody Wielkopolskiego Przemysława Paci Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Dominikowi towarzyszyli Rodzice, Brat oraz Siostra Dyrektor Hanna Słodzinka CR.

fot. S. Gajda

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w swojej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Zobacz galerię zdjęć z tego wydarzenia.




23 października 2009
SPOTKANIE Z POR. JÓZEFEM LADROWSKIM - KOMBATANTEM II WOJNY ŚWIATOWEJ


fot. s. I. Stasik



W piątek, 23 października 2009 uczniowie zaangażowani w działalność koła historycznego - Dominik Gajda i Maciej Sawicki - gościli pana porucznika dr Józefa Ladrowskiego, kombatanta z czasów II wojny światowej i wielkiego patriotę. Por. Ladrowski opowiedział o czasach II RP i wojny, które znał jako naoczny świadek tamtych czasów.

Uczniowie zarejestrowali spotkanie za pomocą kamery cyfrowej z zamiarem przygotowania filmu dokumentalnego. Pan Porucznik przekazał naszej szkole cenne zdjęcia oraz fotokopie dokumentów i pamiątek ze swoich prywatnych zbiorów.