10 -12 PAŹDZIERNIKA 2009 - 10 MARATON POZNAŃ - "W DRODZE DO MARATONU"

POWRÓT

W sobotę dnia 10 października 2009 roku trzech uczniów Gimnazjum wzięło udział w biegach " W drodze do maratonu". Impreza została zorganizowana przy okazji 10 Poznań Maratonu, który odbył się dzień później. Uczestnicy startowali z podziałem na płeć oraz rocznik. Łukasz Dziedzic oraz Wojciech Czajka biegali dystans 2000m., natomiast Aleksander Ratajczak dystans 1000m. Wszyscy ukończyli bieg.

W niedzielę dnia 11 października 2009 roku nauczyciele wychowania fizycznego - dr Artur Salamon i mgr Monika Jabłońska - wzięli udział w 10 Poznań Maratonie. Na lekcjach wychowania fizycznego dnia 12 października br. została przeprowadzona pogadanka na temat biegów wytrzymałościowych połączona z relacją z 10 Poznań Maratonu. Uczniowie zostali poinformowani jak przebiega rejestracja uczestników dużej imprezy masowej oraz jak dokonywany jest pomiar czasu. W dobie Internetu większość zawodników zgłasza swój udział przez Internet i na tej podstawie otrzymują numer startowy oraz chip do pomiaru czasu. Tematem dalszej dyskusji była trasa maratonu; jej dystans, punkty żywieniowe, krytyczne momenty na trasie, start i meta biegu. Uczniowie zapoznali się ze statystyką maratonu poznańskiego:

Dystans: 42,195 km.

Liczba uczestników: 4014

Wyniki najlepszych: 2:19:14 CHEBII Samson Kimeli (Kenia), 2:37:08 GORTEL Agnieszka (Polska)

Wyniki nauczycieli: 3:59:48 Monika Jabłońska, 4:10:46 Artur Salamon.