Wróć na stronę główną
Informacje o projekcieGaleria zdjęćCele projektuFinał projektu - programStrona szkoły Konkurs


WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

FESTIWALOWY KONKURS INTERNETOWY

ZAJĘCIA ZAJĘCIA DODATKOWE OBOWIĄZKOWE

ZAJĘCIA FAKULTATYWNE

FINAŁ FESTIWALU NAUK ŚCISŁYCH I PRZYRODNICZYCH






WYCIECZKA EDUKACYJNA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK W WARSZAWIE

Dwudniowa wycieczka autokarowa zostanie zorganizowana w październiku 2012 r. dla grupy 32 uczniów Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej w Poznaniu i 2 opiekunów. Za rekrutację uczestników odpowiedzialni będą prowadzący, w ramach Festiwalu Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, warsztaty, pracownie i laboratoria w klasach I, II i III Gimnazjum im. Matki Jadwigi Borzęckiej w Poznaniu. W programie wycieczki zaplanowano: zwiedzanie Planetarium i wystaw stałych w Centrum Nauki Kopernik, udział w laboratoriach - fizycznym, chemicznym, biologicznym; nocleg i spacer w Otulinie Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Pobierz program wycieczki... i zobacz galerię zdjęć...



POWRÓT


ZAJĘCIA DODATKOWE OBOWIĄZKOWE

Język łaciński z kulturą antyczną dla gimnazjalistów - zajęcia obowiązkowe dodatkowe, prowadzone będą jeden raz w tygodniu przez 45 min., w trzech grupach: w klasie I dla 16 osób, oraz w dwóch grupach uczniów klas II, liczących 13-16 osób. Uczestnicy zapoznają się ze słownictwem z zakresu biologii, chemii (pierwiastki i inne związki chemiczne), a także anatomii, fizjologii i innych działów medycyny. Uczniowie obejrzą prezentacje dotyczące kultury antycznej, takie jak: Szkoła Pitagorasa i znaczenie jej osiągnięć we współczesnej nauce, Hipokrates - ojciec medycyny, łacińskie nazwy geograficzne we współczesnych językach.

Język łaciński z kulturą antyczną dla licealistów - zajęcia obowiązkowe dodatkowe, prowadzone będą jeden raz w tygodniu przez 45 min., w trzech grupach (klasy I, II, III) liczących 15-16 osób. Metodami wykładu, ćwiczeń gramatycznych, tłumaczenia wybranych tekstów, prezentacji zdjęć, uczestnicy będą się zapoznawać ze słownictwem, gramatyką i sentencjami łacińskimi. Umożliwi im to poznanie filozofii, literatury łacińskiej i kultury antycznej, w szczególności tej, która stanowi podwaliny wielu gałęzi nauk ścisłych i przyrodniczych.



POWRÓT


ZAJĘCIA FAKULTATYWNE

Warsztaty kartograficznych metod prezentacji - zajęcia odbywać się będą jeden raz w miesiącu, w formie wycieczki terenowej lub warsztatów przez 135 min. (3 godz. lekcyjne), w grupie 8-10 osobowej uczniów klasy pierwszej gimnazjum (klasa matematyczno-przyrodnicza) oraz chętnych z klas II i III gimnazjum. Po wprowadzeniu w tematykę zajęć wykładem z elementami pogadanki nt.: odpadów, ich utylizacji, skutków ich niezabezpieczonego występowania w środowisku (również miejskim), przygotowaniu materiałów kartograficznych oraz rozplanowaniu prac w terenie, uczestnicy wykonają prace quasi-badawcze - inwentaryzację fotograficzną nielegalnych składowisk odpadów na nieużytkach w niedalekim sąsiedztwie szkoły, wykorzystując przy tym GPS i program GIS do naniesienia na plan miasta tych obiektów, zespołowo ocenią zagrożenia dla środowiska i podejmą próbę wskazania sposobów usunięcia dzikich wysypisk śmieci. Na Finał Festiwalu Nauk Ścisłych i Przyrodniczych przygotowana zostanie publikacja wyników pracy zespołu i wystawa fotograficzna zdjęć wykonanych w czasie prac warsztatowych.


kliknij, aby zobaczyć zdjęcia z wyprawy terenowej, z soboty 10.11.2012, w poszukiwaniu dzikich wysypisk śmieci dzielnicy GRUNWALD. :))))


POWRÓT









Odwiedź stronę Pajączka